FOTOWOLTAIKA
finansowanie

iMigo-Fotowoltaika-instalacje - tel.: 510 939 192
iMigo-Fotowoltaika-szkolenia - tel.: 510 939 140 facebook

Finansowanie

Dla Domu - Produkcja Energii na własne potrzebny nigdy nie była tak prosta jak dziś. Dzięki znacznemu postępowi technologicznemu oraz większej powszechności i dostępności materiałów systemy fotowoltaiczne są coraz tańsze. To dobra wiadomość dla nas wszystkich, bo właśnie dzięki łatwej dostępności każdy z nas ma wpływ na środowisko. Szacuję się, że udział odnawialnych źródeł energii w Polsce z roku na rok będzie się sukcesywne zwiększał.


Program „Mój Prąd” sprawia, że każdy Polak ma możliwość otrzymania dotacji do własnej przy domowej elektrowni słonecznej. Fotowoltaika to pewność na realne oszczędności. Przy aktualnych wzrostach cen energii to idealne rozwiązanie, aby obniżyć koszty utrzymania domu.


Wydatki na taką inwestycję zwaną termomodernizacją poniesione w danym roku podatkowym odlicza się od podstawy opodatkowana, a maksymalna kwota do odliczenia wynosi aż 53 tys. zł.


Instalacja Fotowoltaiczna to inwestycja na lata, która przy dobrze zaplanowanym doborze komponentów pracuje na siebie i może zwrócić się w stosunkowo krótkim czasie 6-8 lat.


Warto pamiętać o tym, że instalacja jest całkowicie bezobsługowa. Nie ma w niej ruchomych części ani mechanizmów. Jedynym obowiązkiem przy posiadaniu instalacji jest dbanie i sprawdzanie od czasu do czasu stanu zabrudzenia paneli. Instalacje zwykle czyszczą się same dzięki opadom deszczu.


Dla Firm - Ceny prądu dla firm stale rosną, prognozy nie są zbyt optymistyczne i jest to coraz większy problem, który daje się w znaki w firmowym budżecie. Inwestycja we własną elektrownię słoneczną jest jedną z metod, która skutecznie może obniżyć rachunki za prąd. Instalacja PV to też sposób na zwiększenie konkurencyjności dzięki postawieniu na przyjazne środowisko.


Własna elektrownia słoneczna to też niezależność energetyczna. Przedsiębiorca posiadający instalację nie martwi się o przerwy w dostawie energii oraz rosnące ceny prądu. Korzystne zmiany obowiązujące w polskim prawie sprawiają, że zyski z wprowadzenia własnych elektrowni w firmie są jeszcze większe.


Wprowadzona przez rząd w 2019 roku ulga termomodernizacyjna obejmuje przedsiębiorców-podatników PIT, o ile instalacja fotowotlaiczna jest montowana na jednorodzinnym budynku mieszkalnym, którego dany przedsiębiorca jest właścicielem lub współwłaścicielem.


Jednym z atutów jest to, że instalacja może być przedmiotem amortyzacji do wysokości 25% poniesionych kosztów. Taka amortyzacja kosztów, odpisana od podstawy opodatkowania sprawia, że inwestycja zwraca się jeszcze szybciej.


Dzięki Leasingowi dla firm często jest tak, że miesięczna rata leasingowa jest niższa niż miesięczny rachunek za prąd. Wiele banków oferuje możliwość leasingu zielonych źródeł energii między innymi ING BANK ŚLĄSKI, który promuje wiele działań związanych z odnawialnymi źródłami energii.


Zmiany w prawie sprawiły, że Firmy są prosumentami mogą produkować i magazynować energię na własny użytek. W przyszłości będą mogły też ją sprzedawać i handlować na aukcjach energii.fotowoltaika-finansowanie
 
Finansowanie fotowoltaiki dotacje do instalacji fotowoltaicznych
strzałka do góry