FOTOWOLTAIKA
BAZA WIEDZY

iMigo-Fotowoltaika-instalacje - tel.: 510 939 192
iMigo-Fotowoltaika-szkolenia - tel.: 510 939 140 facebook
 « wróć 

Jak szybko może zwrócić się instalacja fotowoltaiczna w twojej firmie ?

Od zeszłego roku można wielu przedsiębiorców spotkało się z podwyżkami cen za energię elektryczną. Właśnie przez to, że stawki za energię elektryczną wzrosły okres zwroty skrócił się z ok. 8 do 4 lat. Drugim ważnym aspektem mający istoty wpływ na skrócony okres zwrotu jest zmiana definicji prosumenta. Teraz prosumentem jest każdy mały lub średni przedsiębiorca zakładający instalację o mocy poniżej 50 kW.


Firmami, które najczęściej decydują się na fotowoltaikę są hotele, pensjonaty, ale często też małe firmy produkcyjne czy magazyny. Ceny instalacji do 50 kW wahają się od 155 do 190 tyś zł netto. W zależności od typu dachu i miejsca instalacji.


Jeśli firma posiada kilka hal i każda z tych hal posiada oddzielne przyłącze energetyczne, wówczas można zamontować panele po 50 kW na każdej z nich.Przedsiębiorcy, którzy zdecydują się na takie rozwiązanie, mogą liczyć na kilka form finansowania, najpopularniejszą z nich jest leasing. Rata leasingowa potrafi być zbliżona do wartości wyprodukowanej samodzielnie energii i nie zakupionej od zakładu energetycznego.Krótko mówiąc, jeśli spłacimy leasing w ciągu np. 5 lat, w następnych latach mamy energię za darmo.

 

 
Jak szybko może zwrócić się instalacja fotowoltaiczna w twojej firmie ?
strzałka do góry